Różne formy ćwiczeń na basenie

Różne formy ćwiczeń na basenie
Oceń artykuł

Zajęcia na basenie są coraz częściej zalecane przez lekarzy i fizjoterapeutów. To dlatego, że podczas ruchu w wodzie aktywizujemy praktycznie wszystkie mięśnie, odciążając przy tym stawy i kręgosłup. Ćwiczenia w wodzie są więc znakomitym sposobem na korektę wad postawy, wpływają korzystnie na kondycję, oraz wzmacniają układ oddechowy i układ krążenia. Są przy tym doskonałym sposobem na redukcję tkanki tłuszczowej i rzeźbienie sylwetki.

Pływanie- trening na rzeźbę - cwiczeniamiesni.pl

Z dobrodziejstw basenu korzystać mogą nawet osoby nieumiejące pływać. Kluby sportowe, aquaparki i ośrodki SPA wychodząc naprzeciw oczekiwaniom proponują dużą różnorodność form ruchu skierowanych do różnych grup wiekowych, w tym również zajęcia skierowane dla dzieci takie jak baby- swimming czy nauka pływania dla przedszkolaków połączona z zabawą w wodzie. Ciekawą propozycją jest przeniesienie zajęć popularnych w klubach fitness na basen. W ten sposób powstają takie typy aktywności jak aquazumba, aquaaerobik czy aquacycling, polegający na pedałowaniu na rowerach stacjonarnych zanurzonych w wodzie. Dla osób starszych organizowana jest gimnastyka korekcyjna i usprawniająca.

W ostatnim czasie swoistym hitem stała się aquajoga polecana szczególnie kobietom w ciąży oraz osobom po przebytych kontuzjach ze względu na mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia urazów, niż w przypadku ćwiczeń na macie.