Czas się ruszyć!

Czas się ruszyć!
Oceń artykuł

Zamierzając schudnąć kilka zbędnych kilogramów musimy być świadomi tego, że czeka nas nie tylko zmiana nawyków żywieniowych. Jedzenie to jedno, ale warto do tego jeszcze dodać uprawianie sportów. Trzeba przyznać, że to dość śmieszne, gdy w CV podajemy jako zainteresowania sport, a w rzeczywistości od miesięcy nie byliśmy na rowerze czy na siłowni. Dlaczego tak ciężko nam zacząć uprawiać jakikolwiek sport?

Czas się ruszyć - cwiczeniamiesni.pl

Z pewnością mogliśmy mieć po ostatnim razie złe doświadczenia. Uważamy, że mimo tego, że wsiadamy na rower po zimie możemy od razu udać się na wielogodzinną wycieczkę. To błąd! Właśnie poprzez takie zachowanie następny raz na rowerze w danym roku może się już w ogóle nie zdarzyć. Zacznijmy jednak od początku. Mało kto z nas uprawia sport, ponieważ uważamy, że nie znajduje ani chwili czasu, by wyrwać się na trening. To bzdura! Jest to jednak dobra wymówka, szczególnie wtedy, kiedy pracujemy czy też się uczymy. Poza tym usprawiedliwiamy się, że nie mamy odpowiedniego sprzętu i odzieży, by móc ćwiczyć. Oczywiście jest to ważna kwestia, ponieważ nie pójdziemy biegać w szpilkach czy w za małych adidasach. Mimo wszystko dla chcącego nic trudnego.

Kolejną kwestią jest odpowiedni trening. Nie możemy od razu narzucać sobie zbyt dużego tempa, bo może to doprowadzić do kontuzji, a już na pewno na drugi dzień będziemy czuć ból naszych mięśni. Poza tym nie musimy od razu kupować drogich karnetów na siłownie, rowerów za kilka tysięcy złotych. Pamiętajmy, że liczy się przede wszystkim ruch. Zatem na początek wystarczy nawet spacer. Pobudźmy swoje mięśnie do pracy. W miarę czasu zwiększajmy treningi, ich intensywność. Być może warto już pomyśleć o czymś więcej niż tylko spacer? Podczas takich wypadów zaobserwujemy na pewno nasze lepsze samopoczucie. Z resztą każdy z nas wie jak zbawienne efekty daje ruch. Ciężko jest wyjść z domu, natomiast już podczas treningów czujemy się dobrze, nawet pomimo zmęczenia.

Jeśli mimo wszystko nadal ciężko jest nam wyjść na ćwiczenia, być może warto robić to z innymi osobami, włączając w to znajomych, bądź zapisując się po prostu na ćwiczenia w grupie.